تاسوعا

۱۵ مرداد ۱۴۰۱ 3009

⚫️ بیانات حضرت استاد تحریری(حفظه الله) در روز تاسوعا ۱۴۳۸:

🔸 #فضائل_ابوالفضل_العباس -علیه السلام – و درس برای ما

عاشورا یک روز بود اما یک عالم حقیقت. یک جبهه به تمام معنای کفر و خباثت و رذالت در برابر یک جبهه به تمام معنا ایمان و شایستگی قرار گرفت. آن وقت علمدار این جبهه اباالفضل العباس است.

▪️ السّلامُ علیکَ ایُّها العبدُ الصّالحُ. این تعبیر در قرآن برای انبیا و اولیا آمده است. حضرت عباس ـ علیه السلام ـ در تمام خصوصیات آن شایستگی را پیدا کرد. نمودش چیست؟ 🔹المطیعُ للهِ وَ لِرسولهِ و لِأمیرِلمؤمنینَ. یعنی با تمام وجود پیروی و عبودیت و از همه خواسته ها دست برداشتن جز خواسته امام حق.

🔸این برای ما درس است. سبک زندگی را حضرت عباس نشان داد، یعنی خدا شناسی، امامت و پیامبر شناسی و بعدش زندگی را بر اساس اولیاء ترسیم کردن. از خود نظر نداشتن در برابر امام. انسان هر مقدار در این جهت قرار بگیرد زندگی اباالفضلی خواهد بود.

▪️ در سجده زیارت عاشورا از خدا می‌خواهیم: اللهمّ ارزُقنی شفاعه الحسین یومَ الورود و ثبِّتنی قدمَ صدقٍ عِندک معَ الحسین وَ اصحابِ الحسین.
ثبِّتنی قدمَ صدقٍ: خدا هم ثبات قدم بده و هم صدق در این راه، نه تنها با امام حسین ـ علیه السلام ـ بلکه با اصحاب امام هم. در راس اصحاب حضرت، حضرت عباس ـ علیه السلام – است.

دیدگاه‌ها

تماس با ما