به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله محمدباقر تحریری در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی کرمان که امشب در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه خدای متعال به برخی از مؤمنان عنایت‌های ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) و شخصیت‌هایی که در زیارت حضرت معصومه (س) به آنها سلام می‌دهیم یک منطق بیشتر نداشتند و آن منطق دعوت به حق، عمل به حق، استقامت در مسیر حق و مقابله با باطل است.

وی با بیان اینکه دعوت همه انبیا و اوصیا جز به توجه به ذات اقدس الهی و مبدع پاکی‌ها نبوده و نیست و همین موضوع آنها را ویژه کرده و به آنها عظمت داده است، گفت: عظمت شهدای ما نیز به‌خاطر حرکت خالصانه در مسیر انبیا و اوصیای الهی و پذیرش پاکی‌ها است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خون شهید یک حیات خاصی را به کالبد جامعه انسانی تزریق می‌کند، افزود: حرکت در مسیر شهید همان حیات طیبه ای است که خون شهید به جامعه می‌دهد و به همین خاطر است که تا این حد زیارت اولیای خدا سفارش شده است؛ زیرا زیارت ولی خدا ما را در مسیری که او رفته است قرار می‌دهد.

*دشمن خیال می‌کند با شهادت می‌تواند حرکت مؤمنین را متوقف کند

وی با بیان اینکه در پرتو این شهادت‌ها جامعه نور و حیات مجدد پیدا می‌کند، گفت: دشمن خیال می‌کند با شهادت می‌تواند حرکت مؤمنین را متوقف کند ولی نمی‌داند که مؤمنان با تأسی به حضرت زهرا (س) که حتی آتش‌زدن درب خانه‌شان هم سبب متوقف شدنشان نشد، با این شهادت‌ها متوقف نمی‌شوند.

آیت‌الله تحریری با تأکید بر اینکه ما باید از این وقایع بهترین برداشت را داشته باشیم، گفت: این حرکت باید برای ما آمادگی‌های گوناگونی را ایجاد کند و مهم‌ترین آمادگی این است که ببینیم رهبر فرزانه ما در این مسیر چه خواسته‌هایی دارند و در عرصه‌های مختلف دنبال خواسته‌های این جایگاه حیات‌بخش باشیم.

وی با بیان اینکه همه این حرکت‌ها برای مسئله امامت و رهبری الهی است، گفت: زهرای مرضیه (س) اولین مدافع امامت و ولایت الهی بود و در بین زنان از فرزندانشان حضرت زینب (س) و حضرت معصومه (س) نیز در این راه مردانه ایستادگی کردند و جان خود را تقدیم کردند.

*مؤمنین باید همواره انتظار شهادت را بکشند و ابایی از شهادت نداشته باشند

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در جامعه مؤمنین افرادی که به مقام شهادت نرسیدند هم باید انتظار شهادت را داشته باشند، افزود: مؤمنین باید این حقیقت را به خودشان تلقین کنند که در بستر زندگی دنیایی اگر یک واقعه‌ای رخ داد که مسئله شهادت پیش آمد ابایی از شهادت نداشته باشند؛ این آمادگی مؤمنین برای دفاع جانانه از دین الهی و ولی خدا از مسائل مهمی است که همه ما باید به آن توجه داشته باشیم و در حرکت‌های گوناگون زندگی آن را نشان دهیم.

*در انتخابات باید توجه کنیم که دین چه چیزی از ما طلب می‌کند

وی آمادگی برای ازخودگذشتگی در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را شاخصه جامعه مؤمنین دانست و افزود: در عرصه‌های مختلف زندگی از جمله در انتخابات باید توجه کنیم که دین چه چیزی را از ما طلب می‌کند و مقصود دشمنان دین چیست و به همین خاطر مقام معظم رهبری فرمودند اگر ما به انتخابات بی‌اعتنا باشیم در حقیقت نقشه‌های دشمن را عملی می‌کنیم.

آیت‌الله تحریری با تأکید بر اینکه اگر در مسیر ایمان هستیم و در برابر جبهه نفاق و کفر می‌خواهیم بایستیم باید در همه عرصه‌هایی که دشمن می‌خواهد ما را از صحنه خارج کند مقاومت کنیم و راه را بر دشمن ببندیم، افزود: این که ما را به زیارت امام حسین (ع) سفارش کرده‌اند حکمتش این است که ما از دور و نزدیک آمادگی خودمان را در جهت تحقق آرمان‌های امام حسین (ع) و پیاده‌کردن نظام الهی نشان دهیم.