روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ 3468

پنجم ذیقعده در تقویم به عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شده، تکریم امامزادگان ابراز محبت به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است چرا که احترام به فرزندان رسول اکرم (سلام الله علیها)، احترام به خود ایشان است.

امامزادگان در پیشگاه خداوند به خاطر محبوبیت، تقوا و معنویت صاحب قرب و منزلت رفیعی بوده و از جایگاه بالایی برخوردارند.

روز ملی بزرگداشت امامزادگان عظیم الشان که در ایام دهه کرامت در سطح کشور برگزار می شود، اقدامی ارزنده برای معرفی سیره و شخصیت امامزادگان و تبیین معارف شیعی و تکریم مودت اهل بیت (علیهم السلام) است.

بی تردید امامزادگان ظرفیت عظیمی برای ایران اسلامی و جهان اسلام به شمار می روند و بهره مندی از این ظرفیت به منظور تبیین حقایق جهان اسلام و معارف اهل بیت(علیهم السلام) و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن می تواند انقلاب اسلامی و نظام را در برابر هجمه گسترده دشمن بیمه کند.

یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است و در سال های اخیر بحمدالله منویات ایشان محور و مبنای و سرلوحه فعالیت های مختلف سازمان اوقاف در بقاع متبرکه امامزادگان بوده است و در این زمینه، به فضل خدا توفیقاتی هم حاصل شده است.

امروز دیگر این یقین برای مردم عزیز ایران اسلامی حاصل شده که وجود بقاع متبرکه و مزار مطهر این عزیزان جزئی از تاریخ، هویت و فرهنگ این سرزمین کهن و پاسداشت مقام و منزلت امامزادگان به منزله تعظیم و تکریم پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) است.

دیدگاه‌ها

تماس با ما