آخرین مطالب
بایگانی
منتشر شده در 09 جولای 2018
Print Friendly, PDF & Email
مشاهده فیلم و عکس مستهجن

متن سوال:

بنده۲۳سال دارم و ازدواج هم کردم. حاج آقا اونقدر از خودم خسته ام که اگر در این سوالات بدون تعارف حرف زدم از بی ادبی الفاظ من ناراحت نشوید.
اول: من در این مدت زندگی خیلی گناه انجام دادم و بنده شیطان بوده و هستم. خدا را گم کرده ام و تمامی درد من این است که خدا را گم کرده ام و هر چه دست و پا می زنم خودم را بِکشم بالا نمی شود و بیشتر غرق می شوم، از دست خودم چه باید بکنم؟
به من نگید نماز بخوان. من اینها را می دانم. راه بندگی را به من نشان بدهید مثل یک طبیب روح مرا معالجه کنید. شما طبیب روح هستید. درست است بندگی کردن با نماز خواندن و امثال این کارها صورت می گیرد، منتها بفرمایید من اول چطور و از چه طریقی از این منجلاب بیرون بیایم؟

دوم: من معتاد به سایت های مستهجن شده ام چطور این کار را ترک کنم؟

 

پاسخ استاد:

برادر عزیز ما همواره مورد توجه خدا هستیم ، آیات توبه از جانب خدای مهربان برای تمامی ما گنهکاران است مگر قضیه ی آن شخص را نشنیده اید که در زمان رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در قبرستان رفت و با زن مرده زیبائی عمل زشت انجام داد و در نهایت به دست آن حضرت با فرستاده شدن آیه توبه ، توبه اش پذیرفته شد و در مسجد آن حضرت در مدینه ستونی است به نام ستون توبه در رابطه ی با این شخص.
۱⃣ بدانید که خداوند شخص توبه کننده را دوست دارد
۲⃣ توجه به عواقب سوء اعمال زشت داشته باشید که هم دنیای انسان را خراب می کند و هم آخرت را که زندگی آخرتی قابل مقایسه با زندگانی دنیا از جهت مدت و کیفیت نیست
۳⃣ به مسجد و جلسات موعظه به اندازه ای که می توانید بروید چون این جایگاه ها مورد نزول رحمت الهی است
۴⃣ اگر بتوانید به قبرستان بروید و فکر در مرگ بکنید
۵⃣ از رحمت الهی نباید مایوس شوید
۶⃣ تصمیم جدی بر ترک این کارتان داشته باشید
۷⃣ از خدا و اهل بیت ـ علیهم السلام ـ هم همواره کمک بگیرید
۸⃣ اعمال شایسته هم انجام دهید و نگویید نماز خواندن با این حالت چه فایده ای دارد، خیر، حتما فایده دارد، اگر انسان برای خودش کاری کرد و از دیگران دستگیری کرد(چه مالی یا غیر مالی)، که کرد، و الا دیگران حتی زن و بچه به فکر انسان نیستند.

***

متن سوال:

من متاهل هستم واز همسرم دور می باشم و امکان دسترسی به او را ندارم و وگاهی اوقات احتیاج شدید پیدا میکنم.
آیا نگاه به عکس های بسیار مبتذل برای من گناه است؟
چه کنم تا نیاز خود را برطرف کنم؟
زیاد وسوسه می شوم که به طرف عکس ها بروم و بعد از نگاه کردن پشیمان می شوم که دیگر فایده ندارد. لطفا راهکاری بفرمایید.

پاسخ استاد:

نگاه به عکس کسانی که می شناسید حرام است و نگاه به عکس های مبتذل نیز به قصد شهوت حرام است، باید با همسر خود ارتباط داشته باشید هر چند بهره بردن از عکس او باشد.

مطالب مرتبط