آخرین مطالب
بایگانی
منتشر شده در 05 آگوست 2018
ازدواج موقت

متن سوال:

به علت ازدواج موقت شوهرم با زن دیگری، مبتلا به اضطراب و استرس روحی و روانی شده ام با اینکه در ابتدا متعهد شده بود که این رابطه را تمدید نکند ولی عهد خود را فراموش کرده است وظیفه شرعی و اخلاقی من در این مساله چیست و برای رسیدن به آرامش روحی و روانی جه اذکاری را توصیه می فرمائید؟

 

 

پاسخ:

باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چند از جهت اخلاقی عمل شوهر شما قابل توبیخ است ولی شما با ایجاد نشاط در منزل و جذب بیشتر همسر، می توانید ذهن او را بیش از پیش به خانه و زندگی اولی اش معطوف گردانید. ازدواج موقت با رعایت شرائطش شرعا جایز بوده به طوری که مورد تائید و عمل ائمه علیهم السلام بوده است. توصیه می شود شما هم به حکم شرعی رضایت بدهید همین که حقوق شرعی شما را رعایت می کنند و مرتکب کار حرامی نشده اند شما هم بهتر است زیاد فشار نیاورید و خود را از جهت روحی معذب نکنید سعی کنید زندگی عادی خود را ادامه دهید و برای اصلاح حال ایشان از جهت فکری دعا کنید و برای آرامش روحی و روانی خود می توانید از وسوره طه، آیه رب اشرح لی صدری و ذکر لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

 1. جلیلیان گفت:

  با سلام در مورد مباحث اخلاقی لطفا کتاب معرفی کنید و اینکه بدای جلوگیری از تکرار رفتارهایی که عادت شده چکار کنیم؟

  • milad گفت:

   سلام علیکم
   به کانال صراط مستقیم مراجعه کنید کتابهای منشور بندگی /گام های آغازین سلوک نوشته حضرت استاد کتابهای مناسبی هستند (کتب دیگر مانند گناهان کبیره معراج السعاده کتب بسیار مفیدی می باشند)
   اصولا سوالات در کتاب طریق سعادت نوشته حضرت استاد جواب داده شده است